trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Poznań Air Show na 100. rocznicę Powstania Wielkopolskiego

  Z okazji 100-lecia Powstania Wielkopolskiego każdego dnia podczas Poznań Air Show widzowie zobaczą pokazy lotnicze, dedykowane powstańcom. Samorząd Województwa Wielkopolskiego z inicjatywy marszałka Marka Woźniaka jest partnerem wydarzenia.

  Oprócz widowiskowych lotów, usłyszymy sporo o historii i polskim lotnictwie, którego początki sięgają właśnie Powstania Wielkopolskiego. Warto wiedzieć, że powstańcy zdobyli około 300 samolotów różnych typów i był to największy łup wojenny Wojska Polskiego.

  To wielkie święto lotnictwa, które organizują Międzynarodowe Targi Poznańskie. Imprezy tego typu zawsze gromadzą kilkadziesiąt tysięcy widzów pokazów akrobatycznych czy prezentacji naziemnych samolotów z całego świata. „Wspólnie z organizatorem – Międzynarodowymi Targami Poznańskimi – spodziewamy się, że o Powstaniu usłyszy minimum 60.000 widzów. Otrzymają oni foldery z rozetkami, krótkim rysem historycznym oraz kalendarium obchodów. Wszystko po to, abyśmy razem świętowali 100. rocznicę Powstania i poznawali ją od różnych stron” – mówi Marek Woźniak.
  Poznań Air Show, 19-20 maja 2018 roku, Blok I, godz. 10:30-13:30.
  Partner: Samorząd Województwa Wielkopolskiego

  Więcej:
  https://27grudnia.pl/obchody 


  Galeria zdjęć: