trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Poszukiwany Hipolit Cegielski – zaproszenie na film i debatę

    Wielkopolskie Forum Kultury i Pamięci, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Zarząd Regionu Wielkopolska NSZZ Solidarność serdecznie zapraszają na premierę filmu „Poszukiwany Hipolit Cegielski" oraz na inaugurację ogólnopolskiej debaty „Pamięć i Tożsamość Rzeczypospolitej – Dziedzictwo Polskiej Pracy Organicznej".

    Czy Hipolit Cegielski ma coś wspólnego z wydarzeniami Czerwca'56? Czy jego obecność na zakładowym sztandarze jest wyłącznie symboliczna, czy może pozostawił po sobie realne dziedzictwo? Jaki był etos pracy, przedsiębiorczości i patriotyzmu Hipolita Cegielskiego – mistrza polskiej pracy organicznej?

    Na terenie poznańskiego Ratusza, w miejscu o szczególnym znaczeniu dla historii miasta, stawiamy pytanie o postać Hipolita Cegielskiego. O jego przeszłość i współczesność. Rozpoczynamy ogólnopolską debatę o znaczeniu pracy organicznej w budowaniu kultury solidarności.

    Bądź z Nami 17 grudnia o godzinie 18:00 w Sali Renesansowej Ratusza (Poznań, Stary Rynek 1) by poznać inną stronę Cegielskiego bo „ktoś jednak musi mieć odwagę, ktoś musi zacząć" (Z. Herbert)!


    Galeria zdjęć: