trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

PORZĄDKI W WYDATKACH NA EDUKACJĘ

    Ponad 20 wniosków o zmiany w tegorocznym budżecie województwa i wieloletniej prognozie finansowej regionu zaopiniowali pozytywnie radni z sejmikowej Komisji Edukacji i Nauki, którzy obradowali 11 września.

    Jak wyjaśniała Dorota Kinal, dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki w UMWW, korekty wynikają z porządkowania wydatków w inwestycjach związanych z oświatą. Wśród nich są m.in.: oszczędności poprzetargowe, przesunięcia między działami, zwroty do regionalnego budżetu, wnioski korygujące zakres przedsięwzięcia.

    Jednym z najważniejszych zadań inwestycyjnych na tej liście jest modernizacja zespołu budynków dawnego szpitala dziecięcego przy ulicy Nowowiejskiego w Poznaniu i przeznaczenie go na przyszłą siedzibę Publicznej Biblioteki Pedagogicznej i Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu. Niemal 110 mln zł na realizację tego przedsięwzięcia zarezerwowano w WPF, a dodatkowo planuje się złożenie wniosku o dofinansowanie zadania z programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027 (zakładana dotacja unijna to 21,7 mln zł).


    Galeria zdjęć: