trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

POMÓC POTRZEBUJĄCYM

    W Dopiewie powstanie lokalny klub rodzinny, a w Jarocinie – treningowe mieszkanie wspomagane dla osób w spektrum autyzmu. Te inicjatywy lokalnych samorządów zostaną zrealizowane dzięki wsparciu przekazanemu przez samorząd województwa. Projekty stosownych uchwał sejmiku w tych sprawach pozytywnie zaopiniowała Komisja Rodziny i Polityki Społecznej, która obradowała 12 lipca. Jak tłumaczył Grzegorz Grygiel – dyrektor pilotującego oba przedsięwzięcia Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej – w obu przypadkach chodzi o rozwijanie dobrych praktyk, wzorowanych na sprawdzonych wcześniejszych projektach współfinansowanych ze środków unijnych.

    Podczas lipcowego posiedzenia członkowie komisji również pozytywnie zaopiniowali propozycje zmian w budżecie województwa i w wieloletniej prognozie finansowej regionu, dotyczące obszarów działalności ROPS i WUP.

    Radni z dyrektorami wymienionych instytucji rozmawiali również o analizie dotyczącej kosztów działalności i kosztów utrzymania podopiecznych wielkopolskich domów pomocy społecznej oraz o niewielkiej skali współfinansowania takich pobytów przez rodziny, a także o zmianach na przestrzeni ostatnich trzech lat związanych z napływem obcokrajowców podejmujących u nas zatrudnienie (jak wskazano w skali kraju już 6,6 proc. oficjalnie ubezpieczonych w ZUS to cudzoziemcy, z czego oczywiście zdecydowaną większość stanowią przybysze z Ukrainy).


    Galeria zdjęć: