trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Polski Ład

    Zdalne posiedzenie plenarne Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w Poznaniu odbyło się 8 grudnia 2021 r. Głównym tematem, nad którym debatowali członkowie Rady był tzw. Polski Ład. Został on szczegółowo zaprezentowany i omówiony przez przedstawicieli strony rządowej: Olgę Semeniuk - sekretarza stanu, Pełnomocnika Rządu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Łukasza Czernickiego - Głównego Ekonomistę Ministerstwa Finansów oraz Przemysława Sochę -przedstawiciela Banku Gospodarstwa Krajowego. Wątpliwości wynikające z wprowadzenia Polskiego Ładu przedstawił w imieniu pracodawców Dariusz Gałązka z firmy Grant Thornton, reprezentujący w Radzie organizację Business Centre Club.

    W dalszej części spotkania rozmawiano o promocji szczepień przeciwko Covid-19 oraz o organizacji pracy w zakładach pracy i przedsiębiorstwach w kontekście epidemii.

    Na koniec Grzegorz Potrzebowski Dyrektor Departamentu Polityki Regionalnej UMWW w Poznaniu zaprezentował założenia wsparcia finansowego dla mieszkańców wielkopolski w ramach regionalnego programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski na lata 2021-2027(FEW 2021+).

    Było to ostatnie posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w Poznaniu pod kierownictwem Zbyszko Pawlaka reprezentującego stronę pracodawców. W kolejnym roku Radzie przewodniczył będzie Michał Zieliński Wojewoda Wielkopolski.