trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Polski Kongres Energii Odnawialnej Energia Jutra

  15 grudnia br. w Poznań Congress Center przy ul. Głogowskiej 14 w godzinach 10:00 – 15:00

  Polski Kongres Energii Odnawialnej Energia Jutra jest ostatnim z tego cyklu wydarzeniem regionalnym poświęconym zielonej energii. Poszczególne panele poświęcone są zarówno debacie podsumowującej trzynaście regionalnych wydarzeń o zielonej energii (podczas których odbyło się ponad 70 paneli dyskusyjnych ), jak również technologiom i finansowaniu odnawialnych źródeł energii w Polsce, czy niemieckim spółdzielniom energetycznym – przykład „drogi do sukcesu" OZE w gminach.

  Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem Ministerstwa Środowiska, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marka Sawickiego, Posła na Sejm i Przewodniczącego Podkomisji Stałej ds. Energetyki Andrzeja Czerwińskiego, Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka, Wojewody Wielkopolskiego Piotra Florka oraz Prezydenta Miasta Poznań Jacka Jaśkowiaka.

  Na pierwszych konferencjach Kongresu na przełomie 2013 i 2014 r. przedstawiciele branży, choć mieli uwagi do projektu ustawy o OZE, to wyczekiwali przyjęcia jej przez rząd i przekazania do prac sejmowych. W kolejnych wydarzeniach szczególnie zwracano uwagę na zapisy utrudniające rozwój mikroinstalacji. Przedstawiano konkretne wyliczenia inwestycji w przydomowe instalacje OZE dając argumenty przedstawicielom Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej do rozważenia poprawek do programu Prosument. To tylko część uwag, jakie branża przedstawiała Ministerstwu Gospodarki oraz parlamentarzystom obecnym na konferencjach.

  Udział w Kongresie zapowiedzieli m.in.: Wicemarszałek Sejmu i poseł Eugeniusz Grzeszczak, były premier i prezes Fundacji Polski Kongres Gospodarczy Waldemar Pawlak, były wiceminister gospodarki i poseł Mieczysław Kasprzak, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski, poseł i wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Nadzwyczajnej ds. Energetyki i Surowców Energetycznych Jacek Najder oraz burmistrz Margonina Janusz Piechocki.

  Informacje dotyczące rejestracji oraz program konferencji dostępne są na stronie www.energiajutra.eu.

   

  Polski Kongres Energii Odnawialnej Energia Jutra


  Galeria zdjęć: