trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Poinformują od stycznia?

    Jest szansa, że już niedługo rozpoczną działalność lokalne punkty informacyjne funduszy europejskich w czterech wielkopolskich miastach. Podczas listopadowego posiedzenia sejmikowa Komisja Strategii Rozwoju Regionalnego i Współpracy Międzynarodowej pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały dotyczący wyłonienia podmiotów, które poprowadzą takie punkty.

    Sejmik ponownie zajmuje się tą kwestią ze względu na wcześniejsze problemy proceduralne. Dodatkowo udało się uzgodnić z ministerstwem, że oprócz punktów w Kaliszu, Koninie i Pile będzie funkcjonował również punkt w Lesznie, o co m.in. zabiegali radni. Jak poinformowali podczas posiedzenia komisji przedstawiciele Departamentu Polityki Regionalnej UMWW, jest szansa, że jeżeli procedurę wyłonienia operatorów uda się przeprowadzić bez zakłóceń, działalność lokalnych punktów będzie mogła rozpocząć się już w styczniu 2024 roku.

    Radni zapoznali się również z założeniami przyszłorocznego budżetu województwa (zwracając uwagę m.in. na planowaną rekordową wysokość 1,4 mld zł wydatków inwestycyjnych) oraz wieloletniej prognozy finansowej regionu. Zaopiniowali również propozycje zmian w tegorocznym budżecie oraz projekty programów współpracy (rocznego i wieloletniego) województwa z organizacjami pozarządowymi.

    Komisja wysłuchała również informacji o realizacji w województwie programów „Rybactwo i Morze” oraz PROW 2014-2020, a także o działalności magazynu samorządowego „Monitor Wielkopolski” – podejmując przy tym dyskusję o najlepszych sposobach dotarcia do mieszkańców z informacjami o działalności samorządu województwa.


    Galeria zdjęć: