trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Podsumowali unijne projekty

    Podczas listopadowych obrad sejmikowej Komisji Edukacji i Nauki radni podsumowali dwa duże unijne przedsięwzięcia dofinansowane z WRPO 2014 +, tj. „Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020” oraz „Czas zawodowców BIS – zawodowa Wielkopolska”. Sprawozdania z ich realizacji zaprezentowała Dorota Kinal, dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki UMWW.

    Warty ponad 117 mln zł projekt „Cyfrowej szkoły” koordynował w naszym regionie Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu. W ramach zajęć pozalekcyjnych wzięło w nim udział ponad 13 tysięcy uczniów oraz 5 tysięcy nauczycieli z przeszło 700 szkół z terenu całego województwa. Dzieci i młodzież na zajęciach uczyły się przy wykorzystaniu tabletów, laptopów, aparatów fotograficznych, kamer, robotów, stacji meteorologicznych i innych specjalistycznych sprzętów IT (w zależności od wybranego podprojektu).

    Z kolei „Czas zawodowców”, realizowany przy współpracy samorządu województwa z Politechniką Poznańską, pozwolił skoordynować działania szkół, samorządów lokalnych i pracodawców. W ciągu kilku lat za ponad 84 mln zł zorganizowano m.in. 8,5 tys. płatnych staży dla uczniów, 19 tys. osób skorzystało z doradztwa zawodowego, odbyło się 15 tys. godzin zajęć w specjalnych laboratoriach. Projekt objął 79 szkół, które doposażono w nowoczesny sprzęt komputerowy i inne urządzenia przydatne do prowadzenia zajęć praktycznych.

    Oprócz tego radni zaopiniowali pozytywnie kilkanaście propozycji zmian w tegorocznym budżecie, omówili projekty budżetu województwa na 2024 rok i wieloletniej prognozy finansowej regionu, a także poparli projekty uchwał w sprawie rocznego i wieloletniego programu współpracy regionalnego samorządu z NGO.


    Galeria zdjęć: