trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Po co te wyjazdy?

    Posiedzenie Komisji Rewizyjnej w dniu 18 marca 2011 r.

    Informacja o wynikach kontroli przeprowadzonych przez różne podmioty w 2010 roku w jednostkach samorządu województwa oraz podsumowanie kosztów wyjazdów zagranicznych w 2010 roku członków zarządu województwa, radnych i urzędników UMWW były tematami marcowego posiedzenia Komisji Rewizyjnej.
    Według przedstawionego radnym zestawienia, koszty te w ubiegłym roku wyniosły kilkaset tysięcy złotych z budżetu województwa oraz kilkaset tysięcy złotych sfinansowanych z różnego rodzaju funduszy unijnych. Członkowie komisji dopytywali o szczegółowe wyjaśnienia dotyczące niektórych z podróży, tradycyjnie jednak najwięcej dyskusji towarzyszyło tematyce misji gospodarczych, realizowanych przez Urząd Marszałkowski w ramach unijnego projektu, którego celem jest promocja inwestycji i regionalnej gospodarki.
    – Jeżeli będziemy siedzieć za biurkiem, nikogo nie zainteresujemy Wielkopolską. Specyfiką niektórych gospodarek pozaeuropejskich jest to, że wejście na tamten rynek wymaga wsparcia politycznego ze strony władz – tłumaczył marszałek Marek Woźniak. I podsumował: – Uważam, że nie nadużywamy możliwości podróżowania. Na pewno nie są to wyjazdy dla przyjemności czy o charakterze turystycznym.
    Większość członków komisji głosowała za pozytywnym przyjęciem przedstawionych radnym informacji.