trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

PACJENT W SIECI

    Jak wygląda w praktyce działanie mającej służyć pacjentom w regionie platformy i jakie są efekty realizacji programu „Wyposażenie środowisk informatycznych wojewódzkich, powiatowych i miejskich podmiotów leczniczych w narzędzia informatyczne umożliwiające wdrożenie elektronicznej dokumentacji medycznej oraz stworzenie sieci wymiany danych między podmiotami leczniczymi samorządu województwa”? Mogli przekonać się o tym radni z sejmikowej Komisji Rewizyjnej, którzy obradowali 16 maja w siedzibie Szpitali Wielkopolski – spółki realizującej w imieniu samorządu województwa wspomniane przedsięwzięcie.

    Prezes spółki Leszek Sikorski przedstawił kontekst prawny i merytoryczny wprowadzania usług elektronicznych w sferze ochrony zdrowia. Przypomniał, że realizowany przez spółkę projekt kosztował prawie 98 mln zł, z czego ponad 81 mln zł stanowiło unijnej dofinansowanie w ramach WRPO 2014+. Za te pieniądze nie tylko wykonano niezbędne oprogramowanie, ale też zakupiono dla szpitali tysiące komputerów, skanerów, drukarek i innego sprzętu informatycznego.

    Następnie radni mogli prześledzić, jak na dedykowanej platformie internetowej przebiega realizacja dwóch usług skierowanych do pacjentów: elektronicznej rejestracji do specjalisty oraz zamawiania i przekazywania wybranym osobom czy placówkom opieki zdrowotnej wybranych pozycji ze swojej dokumentacji medycznej.


    Galeria zdjęć: