trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Otwarcie wystawy „Jesteś zdrowa…” autorstwa Marii Romany Gierczyńskiej

  Pani Marzena Wodzińska – Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego zaprasza na otwarcie wystawy „Jesteś zdrowa...” autorstwa Marii Romany Gierczyńskiej, które odbędzie się 29 października 2019 roku o godzinie 12:00 na patio Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

  Maria Romana Gierczyńska studiowała na Uniwersytecie Poznańskim i w Wyższej Szkole Sztuki Stosowanej. Dyplom z wyróżnieniem otrzymała w Pracowni Gobelinu i Tkaniny Przestrzennej prof. Urszuli Plewki-Schmidt. Laureatka wielu nagród i wyróżnień w tym wyróżnienia Prezydenta RP, wyróżnienia honorowego na 12 Międzynarodowym Triennale Tkaniny w Łodzi, nagrody na IV Ogólnopolskim Biennale Malarstwa i Tkaniny w Gdyni, nagrody na VI Międzynarodowym Biennale Malarstwa i Tkaniny Unikatowej w Gdyni.

  W 2015 roku za działalność prospołeczną wyróżniona została mianem Wolontariusza Powiatu Poznańskiego. Uhonorowana wpisem do Złotej Księgi miasta Altenkunstad w Niemczech.

  Jej prace znajdują się w muzeach, galeriach i kościołach m.in. w zbiorach Muzeum Narodowego w Poznaniu, w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą. Twórca wielu scenografii teatralnych i operowych, kurator wystaw, architekt wnętrz, uprawia wiele gatunków sztuki. Jest autorką kilkudziesięciu wystaw w kraju i za granicą.

  Pomysłodawcą wystawy jest charyzmatyczny Człowiek i Lekarz, prof. Dariusz Iżycki. Proces powstawania wystawy stał się szczególną formą terapii dla Pani Marii. Dla odbiorców, w szczególności kobiet, wystawa jest okazją do refleksji, ostrzeżeniem ale równocześnie jasnym przesłaniem, że rak to nie wyrok. Większość prac, które zostaną zaprezentowane to przestrzenne kompozycie szachów, sylwet, figur, a epoka, rok, godzina nie mają tu znaczenia, to KOBIETA jest elementem organizującym tematykę prac.


  Galeria zdjęć: