trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Otwarcie sezonu wodnego na Wielkiej Pętli Wielkopolski

  Samorząd Województwa Wielkopolskiego i Lokalna Organizacja Turystyczna MARINA zapraszają na „Otwarcie sezonu wodnego na Wielkiej Pętli Wielkopolski”, które odbędzie się w sobotę 27 maja 2023 r. na terenie Miejskiego Ośrodka Wypoczynkowego „Przystań Gosławice” w Koninie.

  Impreza ma na celu integrację miłośników turystyki wodnej oraz podmiotów działających w jej obszarze, promocję walorów wodniackich województwa wielkopolskiego, a także bezpiecznego zachowania nad wodą. Uczestnicy będą mogli poznać kolejny odcinek Wielkiej Pętli Wielkopolski przebiegający przez Ziemię Konińską. Na to plenerowe wydarzenie składać się będą strefy: aktywności na wodzie, bezpieczeństwa nad wodą oraz animacji i zabaw dla dzieci. Nie zabraknie takich atrakcji, jak: regaty żeglarskie, spływ kajakowy, turniej siatkówki plażowej, krótkie rejsy statkami, czy pokazy ratownictwa wodnego. Wydarzenie uatrakcyjni koncert zespołu GUMOWE SZEKLE oraz stoiska degustacyjne Kół Gospodyń Wiejskich. Dla odwiedzających dostępne będą również stanowiska promocyjne i edukacyjne, w tym stoisko promocyjne Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej.

  „Otwarcie sezonu wodnego na Wielkiej Pętli Wielkopolski” to wydarzenie zainicjowane w 2015 roku przez Departament Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Tegoroczne wydarzenie będzie siódmym z kolei, oficjalnym otwarciem sezonu wodnego na Wielkiej Pętli Wielkopolski. Pierwsze otwarcie odbyło się w Obornikach. Kolejne zorganizowano w Ślesinie, Pile, Śremie, Czerwonaku i Międzychodzie. Organizatorem otwarcia sezonu 2023 jest Lokalna Organizacja Turystyczna MARINA z Konina. W gronie współorganizatorów znalazły się: Miasto Konin, Powiat Koniński oraz Miasto i Gmina Ślesin. Projekt jest finansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

  Dodatkowe informacje o wydarzeniu: https://www.turystyka.konin.pl/wydarzenia/otwarcie-sezonu-wodnego-na-wpw-2

  Program wydarzenia: https://www.turystyka.konin.pl/wydarzenia/otwarcie-sezonu-wodnego

   


  Galeria zdjęć: