trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

ODSZEDŁ RADNY

  Zmarł Kazimierz Chudy, radny województwa, przewodniczący sejmikowej Komisji Strategii Rozwoju Regionalnego i Współpracy Międzynarodowej.

  W sejmiku VI kadencji zasiadał od 30 maja 2022 roku, kiedy to objął mandat z listy PSL w okręgu nr 6, zastępując przedwcześnie zmarłą Joannę Król-Trąbkę. Oprócz przewodniczenia wspomnianej komisji strategii, Kazimierz Chudy pracował też w sejmikowych komisjach: kultury, planowania przestrzennego i infrastruktury technicznej, ochrony środowiska i gospodarki wodnej.

  Wcześniej przez wiele lat związany był z samorządem terytorialnym. W latach 1982-2018 sprawował funkcję najpierw naczelnika, a potem wójta gminy Pakosław, w latach 1999-2002 był też radnym powiatu rawickiego. Sejmikowy mandat zdobył już w wyborach w 2014 roku – ponieważ jednak wtedy równolegle został wybrany na wójta Pakosławia, zdecydował się na dalszą pracę w rodzinnej gminie, rezygnując z objęcia mandatu radnego województwa.

  „Pozostanie w naszej pamięci jako osoba oddana sprawom Wielkopolan, a przede wszystkim społeczności Pakosławia. Jak sam mówił – w samorządzie najważniejsze są kompetencje i mądrość w zarządzaniu, pracowitość, przedsiębiorczość i patriotyzm. Tym właśnie się wyróżniał i taki zostanie zapamiętany” – pożegnała zmarłego przewodnicząca sejmiku Małgorzata Waszak-Klepka.

  Kazimierz Chudy w lutym skończył 77 lat.

  Ostatnie pożegnanie Kazimierza Chudego odbyło się 26 maja w Pakosławiu.

  Pamięć zmarłego minutą ciszy uczcili radni podczas sesji sejmiku, która odbyła się 29 maja. Drogę życiową i dokonania Kazimierza Chudego przypomniał zebarnym wiceprzewodniczący sejmiku i szef klubu PSL Jarosław Maciejewski.


  Galeria zdjęć: