trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

OCENILI KONKURS

    Grudniowe, prowadzone w trybie zdalnym, posiedzenie sejmikowej Komisji Gospodarki zdominowała informacja i dyskusja na temat wyników audytu, który na zlecenie marszałka ocenił przebieg konkursu grantowego dla przedsiębiorców. Przypomnijmy, że chodziło o przedsięwzięcie w ramach Wielkopolskiej Tarczy Antykryzysowej realizowane na zlecenie samorządu województwa przez podległa mu spółkę Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

    Na pytania radnych odpowiadał prezes WARP Krzysztof Urbaniak. Przypomniał, że wyniki audytu pozwoliły na zaakceptowanie ustalonej w naborze listy beneficjentów i na rozpoczęcie procesu zawierania z nimi umów i przekazywania środków. Wyjaśniając różnego rodzaju wątpliwości członków komisji, prezes podkreślił, że trudno byłoby w narzuconym przez ministerstwo modelu udzielania pomocy znaleźć taki system, który nie powodowałby niezadowolenia większości ubiegających się o wsparcie, skoro pula środków mogła wystarczyć na ich przyznanie jedynie 6 procentom chętnych. Przypomnijmy, że do dofinansowania zakwalifikowało się niespełna 2900 przedsiębiorców, a złożonych wniosków było koło 50 tysięcy… – Wszyscy mieli równe szanse, tylko że te szanse były niewielkie ze względu na potężną skalę zapotrzebowania – podkreślił Krzysztof Urbaniak.

    Ponadto komisja podczas posiedzenia pozytywnie zaopiniowała projekty budżetu województwa na 2021 rok oraz wieloletniej prognozy finansowej regionu.


    Galeria zdjęć: