trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

O stypendiach i lataniu

    Jak regionalne władze wspierają najlepszych młodych zawodników? Komisja Kultury Fizycznej i Turystyki sejmiku zapoznała się 21 listopada z coroczną informacją o stypendiach sportowych Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

    Z przedstawionych danych wynika, że w 2023 roku rekordowa liczba zawodników z wielkopolskich klubów otrzymała stypendia młodzieżowe. To oznacza, że rośnie poziom naszych sportowców, bo taka gratyfikacja przysługuje jedynie uczestnikom (a zwłaszcza medalistom) mistrzostw Świata i Europy startujących w dyscyplinach olimpijskich. Na takie wyróżnienie zasłużyło 97 młodych sportowców. Będą dostawać 800-1200 zł miesięcznie. Te kwoty w ostatnim czasie znacząco wzrosły, podobnie jak sumy wypłacane beneficjentom stypendiów olimpijskich – oni z kolei mogą liczyć obecnie na wsparcie w wysokości 2500-5000 zł miesięcznie.

    Podczas listopadowych obrad członkowie komisji rozmawiali również o zyskującej z roku na rok coraz większą popularność i uznanie imprezie Antidotum Airshow Leszno. Wydarzenie co roku jest wspierane finansowo także przez samorząd województwa, a od przedstawiciela organizatorów radni mogli dowiedzieć się o przebiegu tegorocznej odsłony tych pokazów lotniczych oraz o ambitnych planach na przyszłość.

    Radni rozpatrzyli również projekty budżetu województwa na 2024 rok oraz WPF, a także dwóch programów współpracy województwa z organizacjami pozarządowymi.


    Galeria zdjęć: