trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

O rowerach w pociągach

    Radni z sejmikowej Komisji Planowania Przestrzennego i Infrastruktury Technicznej debatowali 20 listopada o rozwiązaniach dotyczących przewozu rowerów w transporcie kolejowym. Prezentację na ten temat przygotował dyrektor Departamentu Transportu UMWW Robert Pilarczyk, który omówił m.in. liczbę miejsc na rowery w poszczególnych typach pociągów (specjalne wieszaki), kwestię opłat za ich przewóz (darmowy jest transport np. rowerów dziecięcych lub złożonych), sprawę rezerwacji takich biletów oraz praktyczne przykłady stosowane u przewoźników kolejowych w innych krajach europejskich.

    Podczas dyskusji radni zastanawiali się, czy należałoby zwiększyć liczbę miejsc na przewóz jednośladów w pociągach (np. w sezonie turystycznym, ale poza godzinami komunikacyjnego szczytu), a także czy wprowadzić specjalną zniżkę na przewóz rowerów dla posiadaczy kart dużej rodziny.

    Ponadto komisja zapoznała się z projektami budżetu województwa na 2024 rok i wieloletniej prognozy finansowej regionu, a także zaopiniowała pozytywnie kilkanaście propozycji zmian w tegorocznym budżecie.


    Galeria zdjęć: