trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

O pochodzeniu rodziny – premiera książki

  Wydawnictwo WBPiCAK w Poznaniu i Fundacja KulturAkcja zapraszają na spotkanie z Joanną Bednarek, autorką książki „O pochodzeniu rodziny” (WBPiCAK, Poznań 2017).
  Z pisarką rozmawiać będzie Krzysztof Hoffmann.
  Spotkanie odbędzie się w Domu Tramwajarza w Poznaniu, ul. Słowackiego 19, w środę, 24 stycznia 2018 r. o godz. 19.00
  O pochodzeniu rodziny to książka o normalnej, czyli patologicznej, rodzinie. O tym, jak każdą rodzinę kształtują różne mroczne siły społeczne, które sprawiają, że zawsze jest ona czymś innym, niż się wydaje. Te same siły ostatecznie umożliwiają uwolnienie się od niej. Pozwalają też na wyzwolenie zwierząt domowych i sprzętów AGD. Skutkiem ubocznym (ale dość ważnym) jest pozbycie się Prawa i zastąpienie ironii humorem.


  Joanna Bednarek – filozofka, pisarka, tłumaczka, członkini redakcji pisma „Praktyka Teoretyczna”, publikowała m.in. w „Krytyce Politycznej” i „Czasie Kultury”. Autorka książek: Polityka poza formą. Ontologiczne uwarunkowania poststrukturalistycznej filozofii polityki (2012), Linie kobiecości. Jak różnica płciowa przekształciła literaturę i filozofię? (2016) i Życie, które mówi. Nowoczesna wspólnota i zwierzęta (2017). Teksty literackie publikowała w „Czasie Kultury”, „Wakacie” i „FA-arcie”. Członkini Kapituły Górnośląskiej Nagrody Literackiej Juliusz. O pochodzeniu rodziny to jej pierwsza powieść.


  Galeria zdjęć: