trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Nowy sztandar i tablica multimedialna dla Szkoły Tysiąclecia w Lednogórze

  Wojciech Jankowiak, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego wziął udział w uroczystych obchodach 100-lecia powstania szkoły polskiej w Lednogórze w powiecie gnieźnieńskim, 60-lecia oddania do użytku nowego szkolnego budynku tzw. „Tysiąclatki” i nadania szkole -  noszącej dziś imię Szkoły Podstawowej Tysiąclecia im. Mieszka I w Lednogórze - nowego sztandaru. 

  W trakcie uroczystości, która odbyła się 15 września, Wojciech Jankowiak mówił: - Sztandar to najważniejszy symbol szkoły, to symbol, wokół którego skupiają się ideały społeczności szkolnej. Dzisiejsza uroczystość jest znakomitą okazją, żeby je przypomnieć. Najważniejszym z tych ideałów jest miłość do Ojczyzny, tak warta podkreślenia zwłaszcza tu w Lednogórze, nad Jeziorem Lednickim - gdzie zachowały się pamiątki po pierwszych Piastach, założycielach naszego państwa, w tym księciu Mieszku I, którego imię nosi szkoła. Pamiętajcie, że stąd nasz polski ród i bądźcie z tego dumni – podkreślał Wicemarszałek zwracając się do uczniów szkoły w Lednogórze. 

  Na pamiątkę tak ważnej uroczystości Wicemarszałek Jankowiak przekazał dyrektor szkoły Joannie Filipiak nowoczesną tablicę multimedialną zakupioną przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Poznaniu. – Niech służy przede wszystkim do przekazywania zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego, ale także edukacji z innych dziedzin, gdy tylko okaże się potrzebna – mówił Wicemarszałek.

  W lednogórskiej uroczystości wzięli udział między innymi biskup pomocniczy gnieźnieński Radosław Orchowicz, gospodarz gminy Łubowo – wójt Andrzej Łozowski, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Poznaniu Włodzimierz Bogaczyk, dyrektor Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy Antoni Pelczyk i wielu innych gości.

  Strona główna nowego - ufundowanego przez Radę Rodziców, sztandaru szkoły w Lednogórze (awers) ma kolor granatowy. Centralne miejsce zajmuje wizerunek patrona szkoły Mieszka I (wg Jana Matejki). Po jego prawej stronie umieszczono drzewo, w koronie którego zapisano fragment hymnu szkoły, a elementy graficzne otaczają złote litery tworzące pełną nazwę placówki. Prawa strona sztandaru (rewers) ma czerwone tło. W centralnej części umieszczono godło Polski – orła białego w złotej koronie, wokół którego widnieje napis: Młode umysły i serca Ojczyźnie. 


  Galeria zdjęć: