trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Nowy Nasz Region”: Ty decydujesz, Ty głosujesz!

  O jubileuszu dwudziestopięciolecia samorządu regionalnego, roli Funduszy Europejskich i plebiscycie „Łączy nas WIELkopolskiE” – opowiada Marszałek Marek Woźniak. Całość rozmowy można przeczytać w nowym wydaniu e-magazynu „Nasz Region”.

  Już 23 października rozpocznie się głosowanie w drugiej edycji plebiscytu „Łączy nas WIELkopolskiE”. To od Twojej decyzji zależy, które projekty zyskają miano najlepszych. Szczegóły na stronie laczynaswielkopolskie.pl/

  Do głosowania zachęca Marek Woźniak – Marszałek Województwa Wielkopolskiego. W rozmowie z nami przekonuje, że region jest jednym z najszybciej rozwijających się województw w Polsce. Duża w tym zasługa unijnych dotacji. Podkreśla też znaczenie samorządności oraz wartości europejskich, bez których nie ma świadomego społeczeństwa obywatelskiego. O czym jeszcze mówi marszałek dowiesz się zaglądając tu.

  W nowym wydaniu e-magazynu „Nasz Region” odwiedzamy Krobię. Rewitalizacja odmieniła nie tylko rynek, ale również Wyspę Kasztelańską. Wsparcie z budżetu UE pozwoliło również wybudować nową siedzibę biblioteki, która zachwyca nowoczesnym designem. Co o zmianach sądzą mieszkańcy? Zachęcamy do lektury.

  Zaglądamy również do gminy Czerwonak, gdzie w Owińskach powstała imponujących rozmiarów „kładka” pieszo-rowerowa nad Wartą. Inspirujące ekologiczne inwestycje znaleźliśmy też w Ostrowie Wielkopolskim i Wrześni. Żeby dopełnić obraz rozwiązań przyjaznych naturze przybliżamy również ideę nature-based solutions. Co kryje się pod tym pojęciem? Zajrzyj tu.

  Chcesz wiedzieć, jak zmienia się Wielkopolska z Funduszami Europejskimi? Czytaj e-magazyn „Nasz Region” i bądź na bieżąco


  Galeria zdjęć: