trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Nagroda Naukowa Samorządu Województwa Wielkopolskiego

  Ogłasza się nabór wniosków na pierwszą edycję Nagrody Naukowej Samorządu Województwa Wielkopolskiego dla przedstawicieli wielkopolskiego środowiska naukowego, zgodnie z Uchwałą  nr XXIV/464/20 Sejmiku Województwa Wielkopolskiego z dnia 30 listopada 2020r.

  Nagroda będzie przyznawana co roku za osiągnięcie z ostatnich pięciu lat osobom ze świata nauki związanym z Wielkopolską lub prowadzącym badania dotyczące naszego regionu. W kapitule zasiadają przedstawiciele wielkopolskich uczelni publicznych i samorządu województwa. Wysokość nagrody wyniesie maksymalnie 25 000 zł w przypadku laureata indywidualnego i 40 000 zł w przypadku zespołu naukowców. Wyróżnienie będzie wręczane podczas wybranej sesji sejmiku.

  Prawo do składania wniosków przypada radnym sejmiku Województwa Wielkopolskiego oraz rektorom szkół wyższych. Wnioski wypełnione komputerowo należy składać w punkcie kancelaryjnym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu przy al. Niepodległości 34 lub przesłać na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, al. Niepodległości 34, 61-714 Poznań, w terminie od 1 lutego do 30 kwietnia 2022r.

  Sprawami organizacyjnymi związanymi z przeprowadzeniem Konkursu o Nagrodę Naukową zajmuje się Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

   

  Dodatkowe informacje można uzyskać:

  Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu
  Departament Edukacji i Nauki

  Al. Niepodległości 34
  61-714 Poznań
  tel. (61) 626  65 70
  e-mail: edukacja@umww.pl