trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

NA ZDROWIE I BEZPIECZEŃSTWO

    Sejmikowa Komisja Zdrowia i Bezpieczeństwa Publicznego, która obradowała 15 września, zajmowała się głównie podsumowaniem pierwszego półrocza w wojewódzkich finansach i zaopiniowaniem wynikających z niego zmian w budżecie i wieloletniej prognozie finansowej regionu. Wykonanie budżetu i WPF za pierwsze sześć miesięcy przedstawiła radnym skarbnik województwa Elżbieta Kuzdro-Lubińska.

    Następnie komisja pozytywnie zaopiniowała szereg korekt dotyczących przede wszystkim inwestycji w podległych samorządowi województwa jednostkach opieki zdrowotnej. Niektóre z nich dotyczyły przesunięcia części zaplanowanych wydatków na kolejny rok, były jednak i takie, w wyniku których jeszcze w roku bieżącym możliwe będzie zrealizowanie pewnych przedsięwzięć – jak chociażby kilkanaście milionów złotych dla Wielkopolskiego Centrum Onkologii, które pozwoli na zakup sprzętu do radioterapii dla ośrodków w Poznaniu, Kaliszu i Pile.

    Radni zaaprobowali również przekazanie pomocy finansowej dla Środy Wielkopolskiej, Wągrowca i Zbąszynia (dzięki której gminy te zakupią sprzęt do ratownictwa wodnego), a także wsparcie w wysokości niespełna 50.000 złotych dla gminy Lądek w związku ze zniszczeniami, do których doszło w wyniku burz i nawałnic.


    Galeria zdjęć: