trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

NA DROGACH I TORACH

    Inwestycje na wielkopolskich drogach i torach oraz egzaminowanie na prawo jazdy – to tematy, które zdominowały czerwcowe, zdalne posiedzenie sejmikowej Komisji Planowania Przestrzennego i Infrastruktury Technicznej.

    Radni zapoznali się z informacją o realizacji WRPO 2014+ w zakresie inwestycji drogowych i kolejowych. Obejmuje to m.in. takie (zakończone i będące w trakcie prac) przedsięwzięcia, jak modernizacja linii kolejowej z Poznania do Piły, obwodnice Gostynia i Wronek, nowe mosty w Międzychodzie i Rogalinku, przebudowy dróg wojewódzkich 123, 305, 306, 431, 432, 444.

    Komisji przedstawiono też informację dotyczącą ubiegłorocznych naborów do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Województwo wielkopolskie tylko w zakresie inwestycji drogowych złożyło w nich 14 wniosków – rządowego dofinansowania nie otrzymał jednak żaden z nich.

    Ponadto radni zapoznali się z informacjami o działalności w 2020 roku wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego (dyskutując m.in. o powodach pogorszenia się ich wyników finansowych) oraz instytucji kultury Parowozownia Wolsztyn. Komisja zaopiniowała również pozytywnie kilkanaście propozycji zmian w budżecie województwa i wieloletniej prognozie finansowej regionu.


    Galeria zdjęć: