trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Konkurs Nagroda Młodzieżowa 2018 rozstrzygnięty!

  W dniu 9 marca 2018 r. w siedzibie Ministerstwa Kultury i Oświaty Kraju Związkowego Hesja w Wiesbaden odbyło się posiedzenie międzynarodowej komisji ds. oceny prac Konkursu Nagrody Młodzieżowej 2018 pt. „Ludzie wykluczeni w naszym społeczeństwie”.

  W wyniku oceny członków komisji przyznano nagrody następującym pracom z Wielkopolski:

  II nagroda (oraz nagroda pieniężna w wysokości 650 EUR) za pracę (film) pt.: „Auf der anderen Straβenseite” przygotowaną przez młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. J. Marcińca w Koźminie Wlkp.

  III nagroda (oraz nagroda pieniężna w wysokości 400 EUR) za pracę (film) pt. „Niezachwiana radość życia – młodzież z przeszłością i przeżyciami w Polsce i Niemczech” przygotowaną wspólnie przez uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Grodzisku Wlkp. i uczniów heskiej szkoły Wilhelm-von-Oranien Schule w Dillenburgu.

  Przyznano ponadto wyróżnienie oraz nagrodę pieniężną w wysokości 300 EUR za pracę (film) „Być bezdomnym...” przygotowaną przez słuchaczkę Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Poznaniu.

  Nagroda Główna i I miejsce w konkursie przyznane zostały ex aequo pracy: „Asterix bei den Auβenseitern” ze Szkoły w Marburgu (Hesja/Niemcy) oraz pracy „Eduardo Bergamini” z Liceum Cevolani z Cento (Emilia – Romania/Włochy)

  Zwycięzcy i laureaci zostaną zaproszeni w dniach 4-7 maja br. do Hesji przez gospodarza i fundatora nagród pieniężnych – Fundację Nagrody Młodzieżowej. Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się 7 maja 2018r. w siedzibie Kancelarii Kraju Związkowego Hesja w Wiesbaden.

  Konkurs w Wielkopolsce organizował i koordynował Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.


  Galeria zdjęć: