trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

KOMISJA O ZMIANACH W BUDŻECIE

    Sejmikowa Komisja Budżetowa, która obradowała w trybie zdalnym 20 stycznia, zaopiniowała pozytywnie propozycje pierwszych korekt w finansach województwa na 2023 rok, a także wyraziła zgodę na przekazanie pieniędzy samorządom zaangażowanym w organizację Cyklu Biegów Powstania Wielkopolskiego. Projektowane zmiany przedstawiła radnym skarbnik województwa Elżbieta Kuzdro-Lubińska.

    Wielkopolski samorząd planuje m.in. przekazać 5 mln zł z regionalnej kasy dla Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu na budowę nowoczesnego laboratorium kryminalistycznego. Pieniądze z budżetu wesprą też dwie duże inwestycje w Wielkopolskim Centrum Pediatrii przy ul. Wrzoska w Poznaniu. Niemal 13 mln zł zaplanowano na zakup nowoczesnego robota chirurgicznego ułatwiającego operację i leczenie młodych pacjentów w szpitalu dziecięcym. Z kolei blisko 15 mln zł zabezpieczono na budowę tam instalacji fotowoltaicznej na parkingu, co pozwoli placówce zaoszczędzić w przyszłości około 1,5 mln zł rocznie na kosztach zakupu energii elektrycznej.

    Ponadto 60 tys. zł trafi do czterech samorządów zaangażowanych w organizację Cyklu Biegów Powstania Wielkopolskiego. Dzięki tej nowej inicjatywie samorządu województwa przywiązani do naszej historii miłośnicy sportu przez cały rok będą mogli oddawać hołd bohaterom zrywu z lat 1918-1919. Cztery biegi na dystansie 10-12 kilometrów odbędą się kolejno w: Wijewie (12 lutego), Gołańczy (24 czerwca), Lwówku (30 września) i Środzie Wielkopolskiej (17 grudnia).


    Galeria zdjęć: