trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

KOMISJA BUDŻETOWA ANALIZUJE POPRAWKI

    11 grudnia podczas zdalnych obrad radni z sejmikowej Komisji Budżetowej przyjrzeli się poprawkom do przyszłorocznego budżetu, zgłoszonym 30 listopada podczas sesji sejmiku.

    Wcześniej przeanalizował je zarząd województwa i choć część nowych zadań przewidziano do realizacji w 2021 roku, to propozycja władz regionu nie zakłada zmian w przyszłorocznym planie dochodów i wydatków. Jak wyjaśniał radnym marszałek Marek Woźniak, wśród poprawek znalazły się takie, które zasadniczo zmieniają charakter budżetu i zarząd województwa będzie rekomendował sejmikowi ich odrzucenie. Wśród nich są np. większe wydatki na budowę zbiorników retencyjnych i na program „Deszczówka”, kontynuacja projektu „Razem Skuteczniej Bis”. Inne poprawki mają charakter wykonawczy (np. budowa przejścia dla pieszych, przygotowanie dokumentacji na budowę ścieżek rowerowych), mieszczą się w zaplanowanych na 2021 rok wydatkach, nie ma zatem konieczności zabezpieczania ich dodatkowo w budżecie.

    Komisja w głosowaniach odrzuciła poprawki, a następnie pozytywnie zaopiniowała całościowe założenia do budżetu województwa na 2021 rok oraz do wieloletniej prognozy finansowej regionu w wersji zaproponowanej przez zarząd. Radni przyjęli też plan swojej pracy na najbliższe 12 miesięcy oraz zapoznali się z oceną sytuacji ekonomiczno-finansowej podległych samorządowi szpitali za 2019 rok.


    Galeria zdjęć: