trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Kolejna odsłona wystawy Ścieżki życia - Polskie ślady w regionie Ren-Men. Historyczna mozaika". Zapraszamy do Łobżenicy!

  Do 20 lipca 2021 roku ekspozycję pt. „Ścieżki życia - Polskie ślady w regionie Ren-Men. Historyczna mozaika”, można będzie podziwiać na Wieży Widokowej w Łobżenicy. Wystawa Niemieckiego Instytutu do Spraw Polskich w Darmstadt, której polska wersja powstała dzięki wsparciu Samorządu Województwa Wielkopolskiego w ramach obchodów 20.rocznicy partnerstwa między Hesją i Wielkopolską, opowiada o losach Polaków zamieszkujących południową Hesję, zarówno współcześnie, jak i w przeszłości. W prezentowanej ekspozycji znalazły swoje miejsce również bolesne tematy związane z okresem II wojny światowej, pracą przymusową, przesiedleniami i rozliczeniami z narodowosocjalistyczną przeszłością. Wystawa przybliża emigracyjne etapy życia znanych osobistości, ale równocześnie opowiada o codziennych perypetiach życiowych Polaków na obczyźnie.

  Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy w Łobżenicy do 20 lipca br. Wieża Widokowa, ul. Wyrzyska 2, 89-310 Łobżenica

  Dostępna w weekendy i święta od 15.00 do 19.00.

  W dni powszednie między 8.00 a 16.00 po odebraniu kluczy z GCK przy ul. Mickiewicza 20.

  Następnie wystawa pokazana zostanie w kolejnych wielkopolskich gminach i powiatach, które posiadają współpracę partnerską z partnerami z Hesji.

  Gminy i powiaty dodatkowo zainteresowane organizacją takiej wystawy u siebie – prosimy o przesyłanie zgłoszeń na adres mailowy inter@umww.pl


  Galeria zdjęć: