trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

IV EDYCJA KONKURSU O NAGRODĘ MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO ZA NAJLEPSZĄ PRACĘ MAGISTERSKĄ Z ZAKRESU TURYSTYKI

  25 września 2015 podczas Wielkopolskich Obchodów Światowego Dnia Turystyki ogłoszone zostaną wyniki IV Edycji Konkursu o Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego za najlepszą pracę magisterską z zakresu turystyki.

  Województwo wielkopolskie może się poszczycić dobrze rozwiniętym szkolnictwem wyższym przygotowującym kadry dla turystyki. Osoby uczące się na poziomie studiów magisterskich w swoich pracach końcowych wybierają często tematy związane z Wielkopolską, o czym świadczą liczne, kierowane do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, prośby o pomoc w zbieraniu bądź udostępnieniu materiałów. Aby wykorzystać potencjał młodych kadr turystycznych Zarząd Województwa Wielkopolskiego zorganizował kolejną edycję Konkursu o Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego za najlepszą pracę magisterską z zakresu turystyki.
  Celem inicjatywy jest uhonorowanie najzdolniejszych studentów, stymulowanie zainteresowania tematyką turystyki oraz pogłębianie wiedzy o turystyce w województwie wielkopolskim. Konkurs skierowany był do autorów prac magisterskich napisanych w języku polskim i obronionych latach 2013 – 2015 na wszystkich uczelniach państwowych i niepaństwowych położonych na terenie całego kraju. Do Konkursu kwalifikowały się prace koncentrujące się na tematyce związanej przestrzennie z województwem wielkopolskim, które na egzaminie magisterskim ocenione zostały przynajmniej na ocenę dobrą. Szczególnie mile widziane były prace innowacyjne, powiązane co do tematu z zadaniami realizowanymi przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego, mogące znaleźć swoje praktyczne zastosowanie.
  W tegorocznej, IV Edycji Konkursu do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu wpłynęło 20 prac magisterskich. Najwięcej, bo aż osiem prac, pochodziło z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, następnie siedem z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz po jednej z Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Uniwersytetu Łódzkiego, Uniwersytetu Zielonogórskiego w Zielonej Górze i Uniwersytetu Szczecińskiego (Odział Zamiejscowy w Gorzowie Wlkp.).
  Uroczyste ogłoszenie wyników Konkursu i wręczenie nagród nastąpi 25 września 2015 r. o godz. 12.00 w Nenufar Club w Kościanie podczas Wielkopolskich Obchodów Światowego Dnia Turystyki.


  Galeria zdjęć: