trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

INWESTUJEMY W EDUKACJĘ

    Jakie inwestycje zostały zrealizowane w poprzednim roku w jednostkach oświatowych podległych samorządowi województwa? Informację na temat realizacji tego typu zadań dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki UMWW Dorota Kinal przedstawiła radnym obecnym 15 września na posiedzeniu sejmikowej Komisji Edukacji i Nauki. Łączna wartość tych ubiegłorocznych przedsięwzięć wyniosła ponad 40 milionów złotych. Do największych zadań należy zaliczyć inwestycję w kompleksie edukacyjnym w Starej Łubiance, remont budynku Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 przy ulicy Mostowej w Poznaniu, a także nowy magazyn dla biblioteki pedagogicznej w Kaliszu.

    Członkowie komisji zapoznali się również z realizacją dwóch ważnych samorządowych projektów, współfinansowanych z pieniędzy unijnych: „Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@2020” oraz „Czas zawodowców BIS – zawodowa Wielkopolska”. Jak zapewniano, mimo okresu pandemii w ramach obu tych przedsięwzięć wiele się działo, a zwłaszcza pierwszy z projektów bardzo pomógł we wsparciu uczniów i pedagogów w trakcie edukacji zdalnej.

    Ponadto radni zapoznali się z informacjami o wykonaniu w pierwszych sześciu miesiącach 2021 roku budżetu województwa i wieloletniej prognozy finansowej regionu, a także zaopiniowali szereg – w większości wynikających z tych podsumowań – propozycji korekt w obu wspomnianych dokumentach w obszarze oświaty.


    Galeria zdjęć: