trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

III sesja Młodzieżowego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego

    Młodzi radni w piątek 26 stycznia obradowali już po raz trzeci. Poruszony został temat bezpieczeństwa i zagrożeń w środowisku młodych. W spotkaniu wzięła udział Małgorzata Waszak-Klepka Przewodnicząca Sejmiku WW, radny Adam Cukier, a także przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji i Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.

    Głównym tematem obrad i briefingu prasowego była kwestia bezpieczeństwa w regionie oraz narastający problem agresji, uzależnień i hejtu wśród młodzieży. Młodzi radni podkreślili, że przyglądają się sytuacji w Wielkopolsce, szeroko konsultując temat zagrożeń z przedstawicielami odpowiednich służb.  

    - Zamierzamy aktywnie działać, nie zapominając o problemach, które dostrzegamy wśród naszych rówieśników. Uważamy, że duży nacisk trzeba skierować na edukację i poszerzanie świadomości zagrożeń, które nas otaczają. Chcę zapewnić, że monitorujemy sytuację i uważnie obserwujemy jak młodzi organizują sobie wolny czas, jakie są ich wybory i preferencje  – powiedział podczas spotkania z dziennikarzami Szymon Wiśniewski Przewodniczący Młodzieżowego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.


    Galeria zdjęć: