trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Dziękujemy, że byliście z nami! Dożynki Wielkopolskie 2021 online dobiegły końca

  Lato odchodzi szybkimi krokami, już za moment witamy jesień. To także koniec okresu Święta Plonów, który za chwilę pozostanie wspomnieniem, chociaż w polu pracy jeszcze dużo. Dobiegły końca także Dożynki Wielkopolskie 2021 online organizowane przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Akcja #DożynkoweDekoracje była ich pięknym finałem.

  Otrzymaliśmy prawie 80 zdjęć przeróżnych dekoracji, poczynając od tradycyjnych wieńców dożynkowych, niezwykle pomysłowych rzeźb ze słomy, na romantycznych wiankach i bukietach kończąc. Ta różnorodność to bogactwo naszego regionu oraz pewność, że tradycje Święta Plonów nie zostaną zapomniane. Co więcej, fotografie potwierdzają, że dekoracje może zrobić każdy, wykorzystując to, co ma pod ręką: w ogrodzie, sadzie czy na łące. 

  Dzisiaj przyszedł czas podsumowań i podziękowań. Pamiętając o tradycji oraz ciężkiej pracy rolników wykorzystaliśmy potencjał internetu i przypomnieliśmy, że jest taki moment w roku, gdy na zboże i chleb patrzy się w szczególny sposób – z wdzięcznością i szacunkiem. Odzew Wielkopolan pokazał, że wielu z nas również o czasie dziękczynienia za plony pamięta.

  Jesteśmy Państwu – wszystkim uczestnikom Dożynek Wielkopolskich 2021 online - ogromnie wdzięczni za przyłączenie się do wspólnego świętowania i dedykowanych Dożynkom akcjom!

  RAZEM ozdobiliśmy Wielkopolskę i rozsmakowaliśmy się w domowym chlebie. Udowodniliśmy, że jest wielu życzliwych, którzy dzielą się zakwasem, przepisem na chrupiący bochen, radą czy inspiracją na udekorowanie domu lub podwórka. Dziękujemy za każde zdjęcie, zaangażowanie i kreatywność. Pamiętajmy, że MAMY CHLEB – symbol dostatku, pomyślności, kojarzy się z domem i towarzystwem bliskich – a droga, którą pokonuje zanim trafi na nasze stoły, nie zawsze bywa prosta, niezmienne zaś wymagająca zaangażowania wielu ludzi pracujących na roli. 


  Galeria zdjęć: