trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Drugi nabór wniosków w programie Interreg Region Morza Bałtyckiego

  Department Gospodarki uprzejmie informuje, że 20 października br. podczas konferencji programowej w Hamburgu, oficjalnie ogłoszono drugi nabór wniosków na projekty małe i projekty główne w programie. Wnioski o dofinansowanie projektów ze środków programu mogą składać instytucje ze wszystkich polskich województw.

  Oferta programu jest kierowana do:

  • władz centralnych
  • samorządów regionalnych i lokalnych
  • instytucji publicznych
  • organizacji pozarządowych
  • przedsiębiorców.
  1. Drugi nabór wniosków o dofinansowanie projektów małych potrwa do 26 stycznia 2023 r., a projektów głównych do 14 marca 2023 r.
   Ważne! Pierwszym obowiązkowym krokiem w aplikacji jest przedstawienie Project Idea Form- koncepcji projektu. W przypadku projektów małych należy to zrobić do 5 stycznia 2023 r., natomiast w przypadku projektów głównych do 14 lutego 2023 r. Przedstawienie koncepcji projektu pozwoli na konsultację wnioskodawcy z Wspólnym Sekretariatem i dopracowanie koncepcji projektu przed jego złożeniem. Ogłoszenia o naborze oraz więcej informacji znajduje się w zakładce programu na stronie www.ewt.gov.pl.
  2. 17 listopada br. odbędzie się krajowe seminarium informacyjne o zasadach drugiego naboru wniosków w programie
   Krajowy Punkt Kontaktowy programu (MFiPR) wraz z przedstawicielami Wspólnego Sekretariatu zapraszają do udziału w krajowym seminarium informacyjnym o zasadach drugiego naboru wniosków w programie Interreg Region Morza Bałtyckiego 2021-2027. Podczas spotkania zostaną przedstawione zasady i priorytety tematyczne programu, harmonogram oraz szczegóły drugiego naboru wniosków. Uczestnicy spotkania zainteresowani złożeniem wniosku w naborze dowiedzą się między innymi jak skonstruować budżet i jakich błędów nie popełniać w aplikacji. Seminarium informacyjne odbędzie się online w godzinach 10.00-14.00. Rejestracja jest możliwa do dnia 15 listopada br. Program oraz formularz rejestracyjny znajdują się TUTAJ.
  3. W związku z ogłoszeniem naboru wniosków, Wspólny Sekretariat uruchamia kolejną serię webinariów dla wnioskodawców
   W listopadzie odbędą się 3 seminaria online prowadzone przez przedstawicieli Wspólnego Sekretariatu programu. Daty oraz zakres tematyczny spotkań mogą Państwo zobaczyć TUTAJ. Wspólny Sekretariat zaprasza wszystkich zainteresowanych udziałem w programie do rejestracji na webinaria!

  Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w webinarach i składania wniosków w drugim naborze!

  Interreg Baltic Sea Region Co-funded by the European Union