trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Znamy zwycięzców konkursu "Podziel się zakwasem”

  Kampania #MamyChleb zainaugurowała internetowe dożynki 15 sierpnia, a już nazajutrz rozpoczął się konkurs „Podziel się zakwasem”. Dziś konkurs, który wzbudził spore zainteresowanie wielkopolskich internautów, już się kończył. A 1  września  wystartowała  akcja „Dożynkowe dekoracje”. Zapraszamy do udziału jeszcze do 15 września!

  Akcja z chlebem w roli głównej cieszyła się dużym zainteresowaniem: opublikowano 107 zdjęć okazałych, smacznie wyglądających różnego rodzaju chlebów, ale także bułek. Post ogłaszający konkurs uzyskał 1816 kliknięć. Widać więc, że wielu z nas złapało bakcyla samodzielnego wypiekania chleba. Powszedniego, ale i pięknie wystylizowanego. W ramach kampanii „Mamy Chleb” np. „domowi” piekarze dyskutowali z osobami zainteresowanymi zdrowym żywieniem, a uczestnicy konkursu dzielili się informacjami na temat rodzajów zakwasu, sposobu jego przygotowania czy zapraszali do skorzystania z gotowego zaczynu. Opowiadali także swoje historie związane z pieczeniem chleba i wspominali osoby, od których otrzymali swój pierwszy zakwas. 

  Komisja Konkursowa oceniała zdjęcia chlebowych dzieł, biorąc pod uwagę ich estetykę i oryginalność. Oto lista zwycięzców wraz z nagrodami, które otrzymali: 

  I miejsce – robot Kitchen Aid
  Agnieszka Graduszewska
   
  II miejsce – zestaw foremek do wypieku pieczywa i ciast oraz koszyk do wyrastania chleba
  Szymon Sznajder
  Katarzyna Kaźmierczak
  Ewa Danelska
   
  III miejsce – zestaw mąk ekologicznych do wypieku chleba
  Katarzyna Marciniak, Maciej Lewandowski, Dariusz Filipiak, Agata Króliczak, Katarzyna Szóstak, Judi Wu, Iza Tarczyńska, Tomasz Pytlak, Adrianna Laskoś, Anna Marcinkowska, Violetta Sowinska, Gennadiy Gurkov, Aleksandra Janowczyk, Anna Dłużewska, Ewelina Mikołajczak, Bartłomiej Bartłomiej, Asia Szwalek, Alicja Zajączkowska, Dominika Olejniczak, Anna Lempert, Irena Krzeszewska, Maciej Resiński, Maria Kubiak, Klaudia Cyl, Anna Cieślik, Magdalena Dąbrowska, Bartosz Błaszkiewicz, Maja Stroiwąs, Michał Hynder,  Adrian Mikołajczak

  Informacje o Wielkopolskich Dożynkach 2021 można znaleźć w social mediach: na fanpage’u Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu facebook.com/umwwpl/, na kanale YT Wielkopolska: ZOOM youtube.com/c/wielkopolskazoom

  Na zdjęciu chleb zwyciężczyni    

  W załaczniku regulamin akcji "Dożynkowe dekoracje"