trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

DLA KOGO CERTYFIKAT MARKI WIELKOPOLSKA

    Podczas majowych (zdalnych) obrad sejmikowej Komisji Gospodarki radni zapoznali się m.in. z informacją o certyfikatach Marki Wielkopolska, które powołana przez zarząd województwa kapituła przyznała sześciu pierwszym firmom i ich produktom. Przypomnijmy, że o taki certyfikat MŚP z regionu mogą ubiegać się od jesieni.

    Wśród tegorocznych liderów znaleźli się: Mipama E.Z. Szafarz z Ostrzeszowa (za ekologiczne przekąski produkowane na bazie polskich owoców, pochodzących od lokalnych dostawców); Complet Chmielewscy z Myślęcina (za markę produktową Complet Furniture meble tapicerowane, obejmującą zestawy wypoczynkowe, sofy, narożniki, pufy, meble ogrodowe); P.P.H. WObit E.K.J. Ober z Dęborzyc (za roboty mobilne MOBOT®, służące automatyzacji transportu wewnętrznego i logistyki); Semco ze Śmiłowa (za oleje roślinne tłoczone w 100 proc. na zimno, nierafinowane); NGK Pharma z Żodynia (za miksator, specjalistyczne urządzenie przeznaczone do pracy w aptekach, które pozwala na wykonywanie leków recepturowych z zachowaniem najwyższych standardów sterylności); Fabryka Maszyn Spożywczych SPOMASZ Pleszew – za uniwersalną wyparkę do mas karmelarskich cukrowych i bezcukrowych.

    Ponadto komisja pozytywnie zaopiniowała sprawozdanie z wykonania budżetu województwa w 2020 roku, zapoznała się z raportem o stanie województwa i planem sprawiedliwej transformacji dla Wielkopolski wschodniej, a także przeanalizowała sprawozdania o stanie regionalnego mienia oraz o kondycji wielkopolskiej gospodarki.


    Galeria zdjęć: