trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

BEZ ZMIAN NA STANOWISKU WICEPRZEWODNICZĄCEGO SEJMIKU

    Radny Marek Gola (KO) pozostaje w prezydium Sejmiku Województwa Wielkopolskiego – zadecydowali radni podczas nadzwyczajnej sesji, która odbyła się 14 maja w trybie stacjonarnym w UMWW (wyjątkowo nie obradowano zdalnie ze względu na konieczność przeprowadzenia tajnego głosowania).

    Radni z klubu PiS, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, złożyli formalny wniosek o odwołanie wiceprzewodniczącego sejmiku. Domagali się dymisji Marka Goli, bo 31 grudnia przyjął on (jako przewodniczący rady społecznej w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Śremie, placówce samorządu województwa) pierwszą dawkę szczepionki na koronawirusa. Wnioskodawcy wskazywali, że preparaty chroniące przed ciężkim przebiegiem choroby mogła otrzymać wtedy tylko tzw. grupa zero, tj. personel medyczny.

    – Nie mam sobie nic do zarzucenia, działałem w dobrej wierze. Przyjąłem szczepionkę w Sylwestra, bo dawki mogły się zmarnować w świąteczny weekend, a personel średzkiego szpitala został już zaszczepiony – wyjaśniał wiceprzewodniczący SWW.

    Większość radnych opowiedziała się za tym, by Marek Gola nadal pełnił dotychczasową funkcję. Wniosek o odwołanie radnego poparło 11 radnych, przeciw było 25 osób, a 1 radny wstrzymał się od głosu.


    Galeria zdjęć: