trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

BĘDZIE ROK MIELŻYŃSKICH?

    Projekt uchwały sejmiku o ogłoszeniu roku 2021 w naszym województwie Wielkopolskim Rokiem Rodu Mielżyńskich był przedmiotem lutowego posiedzenia sejmikowej Komisji Kultury.

    Radni pozytywnie (choć przy czterech głosach wstrzymujących się) zaopiniowali tę propozycję, choć poprzedziła to dość długa dyskusja. O celach takiej inicjatywy oraz zasługach wielu przedstawicieli rodziny Mielżyńskich dla regionu i dla kraju mówili sekretarz województwa Tomasz Grudziak oraz inicjator podjęcia takiej uchwały przez sejmik radny Filip Kaczmarek (KO). Z kolei radny Krzysztof Dembiński (PiS) sygnalizował, że wśród wspomnianego rodu były też postaci, które mają na koncie mniej chlubne czyny. Inni członkowie komisji sygnalizowali z kolei potrzebę uhonorowania w ten sposób wielu innych zasłużonych rodów z Wielkopolski. Większość dyskutantów przekonywała jednak, że warto podjąć taką inicjatywę.

    Ponadto komisja pozytywnie zaopiniowała propozycje zmian w budżecie województwa, wysłuchała informacji o działaniach zrealizowanych w 2020 roku przez Departament Kultury UMWW, a także wybrała Tatianę Sokołowską i Zofię Szalczyk do komisji opiniującej przyznanie dotacji na prace przy zabytkach.


    Galeria zdjęć: