trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Znamy już laureatów nagród "Izabella 2010"

  W przeddzień Międzynarodowego Dnia Muzeów, 17 maja 2011 roku w Rezerwacie Archeologicznym w Gieczu, będącym Oddziałem Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy, Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego wręczył nagrody „Izabella 2010” za najciekawsze wydarzenia muzealne w naszym regionie. Ogólnoświatowe święto muzeów, będące pretekstem do zorganizowania uroczystości, obchodzone jest w tym roku w Wielkopolsce już po raz trzydziesty czwarty.

  Wielkopolskie Przedsięwzięcie Muzealne „Izabella” organizowane jest przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Fundację Muzeów Wielkopolskich i odbywa się od dziewięciu lat. Jury przyznaje nagrody w czterech kategoriach: za działalność wystawienniczą, działalność edukacyjną, promocyjną i marketingową, działalność naukową i konserwatorską oraz działalność wydawniczą.

  Statuetka Izabelli to nagroda honorowa. Jest ona wyrazem uznania dla najważniejszych wielkopolskich wydarzeń muzealnych minionego roku. Tradycyjnie, z okazji wręczenia tej nagrody spotykają się muzealnicy z Wielkopolski, reprezentujący instytucje muzealne: państwowe, samorządowe i prywatne.

  Podczas tegorocznego spotkania z przedstawicielami wielkopolskich muzeów Marszałek Marek Woźniak wręczył Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” Andrzejowi Okińczycowi – związanemu z Poznaniem artyście malarzowi, autorowi znaczących aranżacji wystawowych, w tym nagrodzonej „Izabellą 2010” ekspozycji „Chełmoński, Chmielowski, Witkiewicz. Pracownia w Hotelu Europejskim w Warszawie” w Muzeum Narodowym w Poznaniu.

  Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” przyznawany jest przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego osobom i instytucjom wyróżniającym się w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej lub ochronie kultury i dziedzictwa narodowego.

  Zapraszamy do zapoznania się z listą laureatów nagród „Izabella 2010”, którą znajdą Państwo  w załączeniu.