trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Zdrowie okiem NFZ

     

    VI sesja sejmiku w dniu 18 kwietnia 2011 r.
    Radni wysłuchali informacji szefowej wielkopolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia Zbigniewy Nowodworskiej o stanie realizacji kontraktów i tzw. nadwykonań w 2010 roku. Była to także okazja do przedstawienia szerszego obrazu opieki zdrowotnej w Wielkopolsce, w zakresie opłacanym ze środków publicznych. Sejmik został poinformowany m.in. o skali „zdrowotnej migracji” między województwami i o czasie oczekiwania na przyjęcie do szpitala lub na wizytę u specjalisty.
    Podczas kwietniowej sesji radni dokonali szeregu zmian budżetowych, m.in. wyrażając zgodę na dokapitalizowanie Wielkopolskiej Agencji Zarządzania Energią. Rozpatrzyli także i zaakceptowali sprawozdanie ze współpracy zagranicznej województwa w roku ubiegłym oraz plan tej współpracy na rok 2011. Podsumowano również rok 2010 w zakresie: współpracy samorządu z organizacjami pozarządowymi, prac wykonanych na drogach wojewódzkich, przedsięwzięć w zakresie melioracji.
    Sejmik przyjął też Strategię Promocji Gospodarczej Województwa Wielkopolskiego na lata 2011-2020 oraz znowelizował regulacje dotyczące przyznawania stypendiów i nagród w dziedzinie sportu.