trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Zapowiedź Dożynek Wielkopolskich

    22 sierpnia w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta i Gminy we Wrześni odbyła się konferencja prasowa zapowiadającej to wydarzenie.  Jej współgospodarzami byli: Krzysztof Grabowski, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, Dionizy Jaśniewicz - Starosta Wrzesiński, Tomasz Kałużny - Burmistrz Miasta i Gminy Września oraz ks. Zbigniew Przybylski - Rzecznik Prasowy Kurii Gnieźnieńskiej.

    Tomasz Bugajski, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego odwiedził starostów tegorocznych dożynek - Arletę Szykowną i Marka Śmidowicza. 

    Arleta Szykowna jest rolnikiem z wykształcenia i zamiłowania. Mieszka we wsi Gozdowo. Ma 41 lat. Jest mężatką i matką dwójki dzieci - dziewiętnastoletniego Konrada i szesnastoletniej Karoliny.

    Marek Śmidowicz jest mieszkańcem Sokolnik w gminie Kołaczkowo. Od urodzenia związany z rodzinną wsią i ojcowizną, którą odziedziczył w 1987 roku.

    Organizatorami uroczystości są Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Arcybiskup Metropolita Gnieźnieński, Starosta Wrzesiński oraz Burmistrz Miasta i Gminy Września.