trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

XV Targi Edukacyjne

  Pod hasłem „Edukacja drogą do społeczeństwa obywatelskiego” 4 i 5 marca 2011 roku w Poznaniu odbywają się  XV Targi Edukacyjne

  Jest to wspólne przedsięwzięcie Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego oraz MTP. Cieszące się ogromnym zainteresowaniem zwiedzających wydarzenie od lat dostarcza uczniom i ich rodzicom obszernych informacji niezbędnych do świadomego i rzetelnego wyboru dalszej drogi edukacji. Cechą wyróżniającą poznańskie Targi Edukacyjne jest ich interaktywna formuła.

  Od 10 lat pod jednym dachem z Targami Edukacyjnymi odbywają się Targi Książka dla Dzieci i Młodzieży. Integralną częścią targów jest także Salon Wyposażenia Szkół.

  W poprzedzającym wydarzenie spotkaniu prasowym 24 lutego udział wziął  Wojciech Jankowiak -  Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, Przemysław Trawa – Wiceprezes MTP, Ewa Superczyńska – Dyrektor Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu oraz Janusz Łakomiec - Dyrektor Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego.

   

  W trakcie tegorocznych Targów Edukacyjnych, które odbędą się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich – pawilon nr 3a, w terminie 4-6 marca 2011 roku po raz drugi zostanie zorganizowane stoisko pod nazwą Eko Forum. Stoisko będzie skupiało instytucje państwowe i samorządowe oraz organizacje pozarządowe, których statutowymi zadaniami są: ochrona i kształtowanie środowiska przyrodniczego, promocja zrównoważonego rozwoju oraz aktywna  pozaszkolna edukacja przyrodnicza. Podmioty te podejmują działania zmierzające do uzupełnienia wiedzy zdobytej w szkołach przy wykorzystaniu aktywnych metod edukacji ekologicznej. Taka formuła edukacji nawiązuje do Polityki Ekologicznej Państwa w latach 2009-2012 z perspektywą do roku 2016 oraz Strategii Rozwoju Województwa Wielkopolskiego do 2020 roku.