trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Więcej pieniędzy w budżecie

    L sesja sejmiku w dniu 27 września 2010 r.
    Radni zapoznali się z wykonaniem w I półroczu tegorocznego budżetu oraz dokonali jego korekt w kilku działach.
    Podjęli m.in. decyzję o umorzeniu pożyczki w wysokości ponad 4 mln zł udzielonej przez województwo Szpitalowi Rehabilitacyjno-Kardiologicznemu w Kowanówku. Członek zarządu Krystyna Poślenia przekonywała, że takie działanie będzie skutkowało stabilniejszą sytuacją finansową szpitala, gdyż z końcem września kwota pożyczki zwiększyłaby sumę zobowiązań wymagalnych tej placówki, które i tak przekraczają 5 mln zł. Poza tym radni zadecydowali o zmniejszeniu wartości obligacji emitowanych w tym roku przez województwo o 40 mln zł.
    Sejmik zapoznał się z informacjami o stanie przygotowań do uruchomienia spółki Koleje Wielkopolskie. Już 13 grudnia, na jednej z niezelektryfikowanych linii w Wielkopolsce pojawią się pierwsze szynobusy pod szyldem samorządowej spółki. Z czasem Koleje Wielkopolskie będą przejmować kolejne linie.
    Jak wynika z informacji przedstawionych radnym, pod koniec 2009 r. w województwie wielkopolskim było 359.350 zarejestrowanych podmiotów gospodarczych, czyli o 1696 mniej niż rok wcześniej. Radni przeanalizowali także ubiegłoroczną kondycję spółek, w których województwo jest udziałowcem lub akcjonariuszem. Największe zainteresowanie wzbudziły: Centrum Wyszkolenia Jeździeckiego Hipodrom Wola, Wielkopolska Sieć Szerokopasmowa, Przewozy Regionalne, Koleje Wielkopolskie.