trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Udział UMWW w targach inwestycyjnych MIPIM Cannes 2011

    W dniach 8-11 marca Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego wraz z przedstawicielami 9 jednostek samorządu terytorialnego: Urzędu Miasta Gniezna, Urzędu Miejskiego w Jarocinie, Urzędu Miasta Leszno, Urzędu Gminy Stare Miasto, Urzędu Miejskiego w Śremie, Starostwa Powiatowego w Gnieźnie, Starostwa Powiatowego w Szamotułach, Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski, a także Stowarzyszenia Samorządowego A2 Wielkopolska, uczestniczył w roli wystawcy w tegorocznych targach inwestycyjnych MIPIM w Cannes. Są to jedne z najbardziej prestiżowych i największych targów nieruchomości na świecie, które gromadzą przedstawicieli najpoważniejszych firm branży inwestycyjnej, rynku nieruchomości, biur architektonicznych, pism branżowych, miast i regionów z całego świata. W tegorocznej edycji targów uczestniczyło ok. 18 tys. akredytowanych uczestników oraz 4 tys. inwestorów z 85 krajów.

    Podczas targów na stoisku Województwa Wielkopolskiego zaprezentowane zostało ponad 200 terenów inwestycyjnych z całej Wielkopolski, umieszczonych w Elektronicznej Bazie Ofert Inwestycyjnych Województwa Wielkopolskiego (www.eboi.umww.pl), która była również dostępna poprzez infomat umieszczony na stoisku.

    Obecność na targach stanowiła dobrą okazję do nawiązania przez jednostki samorządu terytorialnego bezpośredniego kontaktu z inwestorami, potencjalnie zainteresowanych ofertą rynku wielkopolskiego. Delegacji przewodniczył Pan Wojciech Jankowiak, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego.

    Udział UMWW organizowany jest w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013, Priorytet I Konkurencyjność przedsiębiorstw, Działanie 1.5 Promocja regionalnej gospodarki, projekt kluczowy „Kompleksowa promocja gospodarki
    i inwestycji w Wielkopolsce”.