trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Prześwietlili podróże

    Radni Komisji Rewizyjnej wzięli pod lupę ubiegłoroczne wyjazdy zagraniczne pracowników Urzędu Marszałkowskiego oraz... radnych sejmiku. Informacje przygotowane przez poszczególne deprtamenty UMWW członkowie komisji przyjęli bez dodatkowych pytań.

    Radni zostali też poinformowani o wstępnych wynikach wykonania budżetu województwa za 2008 rok. Według informacji skarbnik województwa, dochody i wydatki zostały wykonane na poziomie ponad 60 procent, a na tak niski wskaźnik wpływ ma przede wszystkim ujęcie w budżecie niewykorzystanej dotacji rozwojowej (środki unijne, których wydawanie nie zostało rozpoczęte głównie z powodu opóźnień legislacyjnych). Komisja została też poinformowana o przygotowanych cięciach w tegorocznym budżecie, będących odpowiedzią na kryzys gospodarczy i niższe wpływy z podatków.

    Podczas posiedzenia pojawiła się też dyskusja wokół rozpoczętej kontroli w poznańskim Teatrze Wielkim. Ma ona być prowadzona przez pracowników Departamentu Kultury i wyznaczonych członków Komisji Rewizyjnej. Radni sygnalizowali uwagi dotyczące współpracy w tym zakresie pomiędzy nimi a departamentem.