trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Przekazujemy know-how regionom gruzińskim

    W dniach 20-24 czerwca br. zrealizowane zostało kolejne działanie projektu „Zarządzanie projektem. Know-how dla Regionu Mtskheta-Mtianeti”, współfinansowanego w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2011 r. W miejscowościach Mtskheta i Dusheti odbyły się warsztaty na temat zarządzania projektami.

    5 przeszkolonych w Poznaniu młodych urzędników-liderów wcieliło się w role trenerów i przeprowadziło warsztaty dla swoich kolegów: pracowników Administracji Gubernatora Regionu Mtskheta-Mtianeti, samorządów gminnych (Akhalgori, Dusheti, Mtskheta, Kazbegi) oraz organizacji pozarządowych. Nad pracą trenerów i uczestników warsztatów czuwali: trener Fundacji „Partnerzy dla Samorządu” (partnera projektu) Anna Budnik i koordynator projektu Igor Ksenicz (Biuro Współpracy Międzynarodowej UMWW). Efektem warsztatów jest 5 projektów napisanych przez 5 zespołów.

    Ostatniego dnia warsztaty odwiedziła Urszula Doroszewska, Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny RP w Gruzji. Pani Ambasador, wspólnie z Wicegubernator Nunuką Mgebrishvili, podziękowały za wsparcie udzielane przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego Regionowi Mtskheta-Mtianeti. Pani Ambasador podkreśliła również, że Polska nadal będzie wspierać reformy gruzińskie oraz europejskie aspiracje tego państwa.

    W przyszłym tygodniu odbędzie się ostatnie działanie projektowe – wizyta kończąca w Mtskhecie. Podczas spotkań liderzy zespołów projektowych zaprezentują efekty swoich prac, które zostaną następnie omówione wspólnie z trenerem i koordynatorem projektu. Wizyta będzie również okazją do spotkania z władzami Regionu Mtskheta-Mtianeti i podsumowania projektu.