trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Prezentacja priorytetów Polskiej Prezydencji w Biurze Wielkopolski w Brukseli

    W najbliższy czwartek, 30 czerwca, w przeddzień objęcia po raz pierwszy przez Polskę Przewodnictwa w Radzie UE, Przedstawicielstwa czterech regionów partnerskich - Wielkopolski, Akwitanii, Emilii-Romanii i Hesji, które dzielą siedzibę przy Avenue de l’Yser 19 w Brukseli, organizują wydarzenie pt.: „Prezentacja Priorytetów Polskiej Prezydencji”. Jego głównym gościem będzie Ambasador Jan Tombiński, Stały Przedstawiciel RP przy UE.

    Wydarzenie to otworzy Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak, który przedstawi plany Wielkopolski oraz polskiej delegacji do Komitetu Regionów, jako jej przewodniczący, a także zaprezentuje serię konferencji, które zostaną wspólnie zorganizowane w drugim półroczu bieżącego roku przez przedstawicielstwa polskich regionów w Brukseli. Oprócz kluczowego wystąpienia Ambasadora Tombińskiego podsumowującego główne założenia naszego Przewodnictwa, głos zabiorą również Minister Edukacji, Szkolnictwa Wyższego, Badań i Pracy Regionu Emilia-Romania – Patrizio Bianchi oraz Sekretarz Stanu ds. Europejskich Hesji – Nicola Beer.

    „Prezentacja Priorytetów Polskiej Prezydencji” spotkała się w brukselskich kręgach z wielkim zainteresowaniem, a wśród zgłoszonych uczestników znajdują się posłowie do Parlamentu Europejskiego, przedstawiciele Komisji Europejskiej, Komitetu Regionów, Stałych Przedstawicielstw wielu państw członkowskich UE oraz marszałkowie wielu polskich województw. Mamy nadzieję, że wydarzenie to będzie okazją do ciekawej dyskusji na temat założeń pierwszego polskiego przewodnictwa w UE oraz istotnym akcentem na jego rozpoczęcie.


    Autor: BIWW