trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Poznańskie Święto Wiosny

    W dniach od 18 do 21 marca odbędzie się w Poznaniu VI edycja Festiwalu Święto Wiosny. Wydarzenie to, organizowane od 2006 roku, ma oryginalną formułę, w której mieszczą się zarówno muzyczne, jak i choreograficzne interpretacje „Święta wiosny” Igora Strawińskiego.  Samorząd Województwa Wielkopolskiego wspiera Festiwal organizacyjnie i finansowo od początku jego istnienia. W przygotowanie wydarzenia  włącza się szczególnie Teatr Wielki - instytucja kultury Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.

    Głównym wydarzeniem festiwalu będzie prezentacja spektaklu „Le Sacre du Printemps” w wykonaniu Societas Raffaello Sanzio- jednej z artystycznych wizytówek regionu Emilia – Romagna – partnera Wielkopolski. Udział w przygotowaniu tego spektaklu bierze Teatr Wielki w Poznaniu.

    Podczas inauguracji festiwalu swoją interpretację dzieła Strawińskiego pt. „Le Sacre” przedstawi Teatr Dada von Bzdűlöw z Gdańska. Przedstawienie odbędzie się w piątek 18 marca o godz. 20.00. w Auli Artis.

    Więcej informacji o samym festiwalu i szczegółowy program wszystkich wydarzeń można znaleźć na stronie: www.festiwalwiosny.pl.