trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Poznajmy laureatów nagród i stypediów Marszałka w dziedzinie kultury

  8 kwietnia 2011 roku w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego wręczył nagrody i stypendia w dziedzinie kultury. Uroczystość była preludium do koncertu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Poznańskiej pod mistrzowską batutą Christophera Hogwooda.

  Nagrody Marszałka przyznane zostały już po raz dziewiąty, natomiast stypendia po raz siódmy. Wśród tegorocznych laureatów znajdujemy m.in. aktorów, muzyków, ludzi pióra, a także kulturoznawców i absolwentów Uniwersytetu Artystycznego. To szczególna forma mecenatu Samorządu Województwa Wielkopolskiego dedykowana twórcom i animatorom kultury naszego regionu. Promuje także i wspiera młodych, utalentowanych artystów w podnoszeniu kwalifikacji i doskonaleniu warsztatu artystycznego.
  W gronie osób dotychczas uhonorowanych Nagrodą Marszałka Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie kultury znalazły się tak znakomite postaci jak: Krystyna Feldman, Małgorzata Musierowicz, Sława Kwaśniewska, Jerzy Gurawski, Lech Raczak czy ks. Szymon Daszkiewicz, a także - mające szczególne zasługi i osiągnięcia dla wielkopolskiej kultury - Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie i Orkiestra Amadeus. Stypendystą jest m.in. znakomity pianista, wyróżniony w Konkursie Chopinowskim - Jacek Kortus.

  Wysokość nagrody wynosi 10 tys. zł, natomiast stypendium od 6 – 10 tys. zł.

  W załączniku znajdziecie Państwo listę laureatów nagród i stypendiów Marszałka Województwa Wielkopolskiego.
   

  foto. Małgorzata Derwich