trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Pomoc dla poszkodowanych powiatów

    Sejmik, na swej nadzwyczajnej sesji, podjął uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej czterem wielkopolskim powiatom, które ucierpiały w wyniku lipcowej nawałnicy.

    Województwo przekaże łącznie 2 mln zł powiatom: gostyńskiemu, krotoszyńskiemu, rawickiemu i pleszewskiemu. Według Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu są to powiaty najbardziej dotknięte burzą, która przeszła nad naszym regionem 23 lipca. Decyzja ta związana była z modyfikacją budżetu województwa na rok 2009.

    Sejmik zobowiązał się także do udzielania pomocy finansowej Poznaniowi w latach 2013-14, w przypadku przyznania miastu organizacji Letnich Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w 2014 r. Na obradach sejmiku gościł prezydent Poznania, Ryszard Grobelny, który przybliżył radnym kandydaturę miasta i przedstawił korzyści, płynące z ewentualnego umiejscowienia igrzysk w Poznaniu.

    Sejmik uchwalił również wpisanie do budżetu kolejnej transzy unijnej dotacji finansowej, w wysokości 172 mln zł, przekazanej do regionu decyzją ministra finansów.