trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Podpisanie umowy na 22 nowoczesne pociągi dla Wielkopolski

    Wartą 469,5 mln złotych umowę na dostawę 22 nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych (ezt) „ELF” do wykonywania regionalnych kolejowych przewozów pasażerskich w Wielkopolsce podpiszą we wtorek 8 lutego 2011 roku Marszałek Marek Woźniak i Wicemarszałek Wojciech Jankowiak z Tomaszem Zaboklickim - Prezesem Zarządu, Dyrektorem Generalnym firmy Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz SA i Jerzym Bergiem - Członkiem Zarządu, Dyrektorem Marketingu i Rozwoju firmy PESA. Zakup pociągów jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013. Zapraszamy przedstawicieli mediów na spotkanie, które rozpocznie się o godz. 12.00 w Sali im. Celichowskiego WUW przy Al. Niepodległości 18, (bud. C, III piętro) w Poznaniu.

     Zakup nowego taboru, w powiązaniu z utworzeniem przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego własnej spółki przewozowej Koleje Wielkopolskie i rosnącymi nakładami budżetowymi w obszarze transportu kolejowego, zapewni w najbliższym czasie nową jakość usług transportowych w Wielkopolsce.

     Podpisanie umowy na dostawę ezt następuje w wyniku rozstrzygnięcia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu ograniczonego, który wygrała PESA. Firma zaoferowała pojazd typu 22WE Elf, przeznaczony do obsługi pasażerskiego  ruchu regionalnego i międzyregionalnego na liniach zelektryfikowanych. Pojazd może poruszać się z maksymalną prędkością eksploatacyjną 160 km/h, ma ponad 75 metrów długości i na stałych miejscach siedzących może przewozić 204 pasażerów. Pociągi będą dostarczane sukcesywnie w okresie od 18 do 40 miesięcy od daty podpisania umowy.