trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

Odznaki Honorowe dla pracowników Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Poznaniu

    4 kwietnia Krzysztof Grabowski – Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego wręczył Odznaki Honorowe „Za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego” pracownikom  Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Poznaniu (WIORiN). Uroczystość odbyła się podczas konferencji na temat znaczenia systemów zarządzania jakością w działalności Inspektoratu.

    Decyzją Kapituły, Odznaki Honorowe zostały wręczone dr Ewie Konys – Zastępcy Wielkopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Poznaniu,  Stanisławowi Brożeniukowi – Kierownikowi Oddziału w Poznaniu WIORiN, Mirosławowi Cieślakowi - Kierownikowi Oddziału WIORiN w Pleszewie oraz Bogumile Knapskiej – Kierownikowi Oddziału w Wągrowcu.

    Spotkanie było okazją do wręczenia odznaczeń państwowych oraz odznak resortowych „Zasłużony dla Rolnictwa”, nadanych przez Ministra Rolnictwa.

    Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Poznaniu jest jedną z wiodących w kraju placówek prowadzących badania fitosanitarne i nasienne. Posiada najnowocześniejsze w kraju laboratoria, wykonujące badania diagnostyczne w zakresie fitosanitarnym oraz związane z nasiennictwem. Jest to szczególnie istotne wobec faktu, że z terenu naszego województwa pochodzi 20-25% produkcji nasiennej, wytwarzanej i certyfikowanej w skali kraju. Laboratorium Oceny Nasion od 2000 roku posiada akredytację Międzynarodowego Związku Oceny Nasion ISTA, a od ubiegłego roku- również Polskiego Centrum Akredytacji.