trwa ładowanie strony
wczytywanie strony

O sporcie nad jeziorem

    Problemy związane z utrzymaniem bazy sportu wyczynowego w Wielkopolsce, realizacja programu współpracy samorządu województwa z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami działającymi w sferze pożytku publicznego to główne tematy wyjazdowego posiedzenia komisji, które odbyło się w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym KS Posnania w Łężeczkach. Ośrodek położony 60 km od Poznania nad Jeziorem Chrzypsko Wielkie stanowi bazę treningową wielkopolskich kajakarzy, dysponuje basenem, salą gimnastyczną oraz doskonałym zapleczem odnowy biologicznej. Służy także wędkarzom i turystom korzystającym z uroków Pojezierza Sierakowskiego.

    Radni uznali, że uelastycznienie w ubiegłym roku procedur konkursowych dla podmiotów i organizacji ubiegających się o dofinansowanie organizacji imprez sportowych oraz remontów bazy sportowej, m.in. poprzez możliwość uzupełniania i poprawiania ofert, nie przyniosło oczekiwanych rezultatów. Wydłużeniu uległy postępowania konkursowe, a także naruszona została zasada uczciwej konkurencji poprzez odebranie atutów organizacjom składającym rzetelne i kompletne oferty w wyznaczonym terminie. Wnioskowano zatem o usunięcie wprowadzonych ułatwień.
    Komisja pozytywnie zaopiniowała zmiany w programie budowy obiektów sportowych ,,Moje boisko – Orlik 2012”. W związku z tym, że z budowy nowych boisk zrezygnowały gminy Wielichowo i Osiek Mały, zadecydowano o skierowaniu dofinansowań na inwestycje realizowane przez samorządy Gniezna i Konina.